Prof. Dr. Alev Gürgün

1995 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman olarak görev yapan Prof Dr. Alev Gürgün; 2. 11.1970 Ankara doğumlu olan Prof. Dr. Alev Gürgün, ilk-orta ve lise eğitimini Ankara Özel Yükseliş Lisesi’nde tamamlamıştır.

1994 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olmuş, 1999 yılında uzman olmuş, aynı klinikte 2006 yılında Doçent, 2013 yılında da ‘Profesör’ olmuştur. 2004 yılında İngiltere Leicester Glenfield Hospital’ da KOAH ve Pulmoner Rehabilitasyon üzerine çalışmış, döndükten sonra ‘Göğüs Hastalıklarında Pulmoner Rehabilitasyon’ Birimini kurmuştur.

Avrupa Solunum Derneği, Türk Toraks Derneği üyelerindendir. Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı ve Pulmoner Rehabilitasyon ilgi alanlarıdır. SCI-E kapsamındaki Uluslararası dergilerde, Ulusal dergilerde yayınları, uluslararası ve ulusal kongrelerde bildirileri, ulusal kitaplarda çeşitli kitap bölümü yazarlığı bulunmaktadır.

Ayrıca çeşitli bildiri ödülleri yanısıra 2013 yılı Uluslararası Respiroloji Dergi’sinde ‘Yılın Makalesi’ ödülünü almıştır. 2008-2010 yılları arasında Türk Toraks Derneği Pulmoner Rehabilitasyon ve Kronik Bakım Çalışma Grubu ve 2010-2012 yılları arasında Türk Toraks Derneği İzmir Şubesi sekreterliği yapmıştır.

Halen Türk Toraks Derneği KOAH Çalışma Grubu Yürütme Kurulu Üyesi ve İzmir İl Sağlık Müdürlüğü KOAH İl Kurulu Üyesi olarak dernek ve resmi görevlerini sürdürmekte Profesör Doktor Kardiyolog Cemil Gürgün ile evli ve iki çocuk sahibidir.

Yasal Bilgilendirme!
İşbu site, hastalıkları teşhis etmek, önlemek ve tedavi etmek amacı ile ürünler ve hizmetler sunar. Muayenehanede ki her hizmet, her iş yaptığı ülkenin ilgili devlet organları tarafından denetlenir. İlgili yasalar uyarınca, halk, verilecek hizmetler ve tedaviler karşısında yasalarla korunur. Bu sitedeki tüm bilgiler ışığında ifade bulan öneri, tedavi ve tanı bilgileri tamamen size uygulanacaktır anlamı taşımaz. Bundan dolayı, bu sitede yer alan bilgileri ve verilen birtakım tedavi önerilerini öncelikle kendi doktorunuza ya da bize danışmanız gerekmektedir.

bt_bb_section_top_section_coverage_image